Նախօրեին Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 771 նոր դեպք և 538 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 12 հիվանդ, որոնցից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության թեև ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահացել է այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 69 (տղամարդ), 60 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 90 (կին), 46 (կին), 44 (կին), 61 (տղամարդ), 71 (կին), 74 (կին), 67 (տղամարդ) և 66 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Հունիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 22488 դեպք, որոնցից 11335-ն` առողջացած, 528-ը` մահվան ելքով, որից 131-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10625 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 102736 թեստավորում:

25.06.2020. За минувшие сутки в Армении умерли 12 пациентов с коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 25 июня, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 22488.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 11335 пациентов, число случаев с летальным исходом составило 528, при этом 131 пациент с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончался «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 10625 пациентов. В целом было проведено 102736 тестирований.
За минувшие сутки подтвержден 771 новый случай коронавируса, выздоровели 538 человек, скончались 12 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 69 лет (мужчина), 60 лет (мужчина), 61 года (мужчина), 90 лет (женщина), 46 лет (женщина), 44 лет (женщина), 61 года (мужчина), 71 года (женщина), 74 лет (женщина), 67 лет (мужчина) и 66 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.