Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց գույքահարկի ավելացման մասին օրենքը
Խորհրդարանը 74 կողմ և 9 դեմ ձայներով ընդունեց 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը։
ԱԺ-ն երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց նաև Կառավարության կողմից ներկայացված «Կրթության մասին ՀՀ օրենքում» լրացում կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Կողմ էր 83 պատգամավոր։
Երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունվեց նաև «ՀՀ հարկային օրենսգրքում» փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը։ Կողմ էր քվեարկել 70, դեմ 11 և ձեռնպահ՝ 2 պատգամավոր։
Կառավարության կողմից ներկայացված «Պետական նպաստների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը ևս ամբողջությամբ ընդունվեց խորհրդարանի կողմից։ Կողմ էին քվեարկել բոլոր 82 պատգամավորները։
Խորհրդարանն ընդունեց նաև «ՀՀ դատական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» և «Պետական պաշտոններ ու պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը։ Նախագծին կողմ էին 83 և դեմ՝ 1 պատգամավոր։

The Armenian National Assembled on Thursday passed a draft decision to approve the annual report on the execution of the 2019 state budget by 74 votes for and 9 against.
Lawmakers also voted to pass in the second and final reading the government-drafted bill on amending the law on education. A total of 83 MPs backed the measure.
The draft law on making amendments and supplements to the Tax Code of Armenia was adopted in the second reading in a vote of 70 for, 11 against and 2 abstentions. The bill calls for a sharp increase in property taxes paid by rich citizens.
The parliament passed in the second reading the government-drafted bill on making amendments and supplements to the law on state benefits. Some 82 deputies backed the proposal.
Also, lawmakers passed the package of draft laws on making supplements to the Judicial Code and the law on remuneration of persons holding state positions. The bill collected 83 votes for and only 1 against.