ԱԺ «Բարգավաճ ՀԱյաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանի մոտ կորոնավիրուս չի հաստատվել։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան գրառմամբ.
«Երբ իմ ընկեր Վահե Էնֆիաջյանը հաստատեց իր մոտ COVID 19-ի առկայությունը, ես որպես Վահեի հետ կոնտակտավոր անձ, անմիջապես թեսթ հանձնեցի «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում, անմիջապես ինքնմեկուսացա, պատշաճ կարգով տեղեկատվությունը փոխանցեցի ԱԺ քարտուղարության պետին և պարետատանը:
Քիչ առաջ «Նաիրի» կլինիկայից ստացա պատասխանը` այն բացասական է և ինձ մոտ կորոնավիրուս չկա:
Այնպես որ, ես անցնում եմ իր բնականոն աշխատանքային ռիթմին:
Առողջություն եմ մաղթում բոլոր հիվանդներին, այդ թվում` իմ խմբակցության և «Իմ քայլը» խմբակցության գործընկերներիս:
Շուտափույթ ապաքինում բոլորին, և քանի որ մամուլում եղավ տեղեկատվություն, որ մեր որոշ պատգամավոր գործընկերներ արդեն վարակակիր են եղել, բայց կանչվել են խորհրդարան` հայտնի հակասահմանադրական նախագծին անհրաժեշտ ձայներ ապահովելու համար, առաջիկա օրերին ԱԺ չեմ գնալու, մինչև խորհրդարանի շենքը հիմնավորապես չախտահանվի:

У Наиры Зограбян COVID-19 не подтвердился
У секретаря фракции «Процветающая Армения» Национального Собрания РА Наиры Зограбян COVID-19 не подтвердился. Об этом она сообщила на своей странице в социальной сети Facebook.
«Когда мой друг Ваге Энфиаджян подтвердил наличие у него COVID-19, я, как контактировавший с Ваге человек, немедленно сдала тест в медицинском центре “Наири”, немедленно самоизолировалась и надлежащим образом передала информацию главе Секретариата НС и комендатуре.
Немногим ранее получила ответ из клиники “Наири”: результат – отрицательный, у меня нет коронавируса.
Так что, я перехожу на свой обычный рабочий ритм.
Желаю здоровья всем пациентам, включая коллег из нашей фракции и фракции “Мой шаг”.
Скорейшего выздоровления всем. И, поскольку в прессе была информация, что некоторые из наших коллег-депутатов уже были носителями вируса, но были вызваны в парламент с целью обеспечения  необходимого количества голосов для известного антиконституционного законопроекта, я не пойду в Национальное Собрание в ближайшие дни, пока здание парламента не будет основательно продезинфицировано.