«Իրատես». Ընդդիմությանը հնարավորինս մեկտեղելու փորձերը տապալվեցին. Ի՞նչ է սպասվում առաջիկայում
«Իրատես» թերթը գրում է. «ՀՅԴ-ի և «Հայրենիք» կուսակցության փորձերը` հնարավորինս մեկտեղել ընդդիմությանը, տապալվեցին, որովհետև գաղափարական առանցք չունենալուց բացի, ուժեր են ներգրավված եղել, որոնք մի քանի անգամ ում հետ ասես «ամուսնացած» չեն եղել, որոնց հիմնական նպատակը Գագիկ Ծառուկյանի ֆինանսական հովանոցի տակ հայտնվելն է եղել, ինչին Ծառուկյանը հակված չի եղել:
Իր հերթին էլ մյուս ուժերը հիասթափություն են ապրել այն հանգամանքից, որ ԲՀԿ-ն չի կարողացել գոնե 1000 մարդ «հավաքել», որպես կրիտիկական բողոքավոր մասսա, և հասկացել են, որ սկսված պայքարը, գոնե այս փուլում, հեռանկար չունի:
Հիմա բոլորի հույսը Սերժ Սարգսյան-Ռոբերտ Քոչարյան տանդեմն է: Ի տարբերություն այդպես էլ չկայացած ընդդիմության, որն ամեն գնով ցանկանում էր գործ չունենալ ՀՀԿ-ի հետ, երկու նախագահների «հովանոցը» կարող է կոնսոլիդացնել ընդդիմադիր դաշտի զգալի հատվածը. ՀՀԿ-ն ունի կառույցներ ողջ Հայաստանով մեկ և կարող է դրանք ոտքի հանել ցանկացած պահի` ապահովելով կրիտիկական զանգված»:

«Иратес»: Попытки объединить оппозицию провалились
Газета «Иратес» пишет, что попытка АРФ «Дашнакцутюн» и партии «Родина» объединить оппозицию не увенчались успехом, поскольку помимо отсутствия идеологической основы, были привлечены также силы, которые уже несколько раз с кем только ни состояли в «браке» и основная цель которых была оказаться под финансовым «зонтиком»  Гагика Царукяна.
Другие силы в свою очередь пережили разочарование из-за того, что партия «Процветающая Армения» не смогла «собрать» хотя бы 1000 человек как критическую протестную массу и дали понять, что на данном этапе начатая борьба не имеет перспектив.
«Сейчас все взоры обращены к тандему Серж Саргсян – Роберт Кочарян. В отличие от так и не состоявшейся оппозиции, которая любой ценой пытается не иметь дело с Республиканской партией Армении, под "зонтиком" двух президентов может консолидироваться значительную часть оппозиционного поля. У Республиканской партии есть структуры по всей Армении и в любой момент может привести их в готовность, обеспечив критическую массу», - пишет газета.