Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կներկայացնի Ռախմանինովի Դաշնամուրի թիվ 3 կոնցերտը
Նվագախմբից հայտնում են, որ հուլիսի 2-ին՝ ժամը 19.00‚ հրավիրում են վայելելու Սերգեյ Ռախմանինովի Դաշնամուրի թիվ 3 կոնցերտը, որը կհնչի աշխարհահռչակ դաշնակահար Ալեքսանդր Ռոմանովսկու կատարմամբ։ Համերգը ղեկավարում է նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը:
«Առցանց ցուցադրության հատուկ հյուրերն են ԴասA կրթամշակութային նախագծի մասնակիցները։
Ցուցադրությանը կարող եք հետևել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի ֆեյսբուքյան էջում և «DAS A» հավելվածի միջոցով։
Նշենք նաև‚ որ առցանց ցուցադրությանը նախորդել է «DAS A»օնլայն հանդիպումը‚ որի ընթացքում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի երաժիշտները ներկայացրել են մանրամասներ Ռախմանինովի կյանքից ու ստեղծագործություններից։
«DAS A» առցանց հանդիպումը կարող եք դիտել հետևյալ հղմամբ rb.gy/sgu8xk»,- ասված է նվագախմբի տարածած հաղորդագրությունում։

Armenian State Symphony Orchestra continues online performances, the Orchestra reported on its Facebook page. On July 2, at 19:00 the Orchestra invites the audience to join the online concert and enjoy Sergei Rachmaninoff's piano concerto No.3 performed by acclaimed pianist Alexander Romanovsky and the Armenian State Symphony Orchestra.
The concert will be led by Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra, the source said.
It is noted that the special guests of the concert are the participants of DasA educational-cultural project. Ahead of the concert DasA online meets g took place, during which the musicians of the Symphony Orchestra presented the line and works of Rachmaninoff. The online meeting can be watched at rb.gy/sgu8xk.