Արցախի առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտաբերվել Շուշի քաղաքում: Այդ շրջանակից 1 նոր դեպք է գրանցվել, կոնտակտավոր մի խումբ քաղաքացիներ արդեն մեկուսացվել են: Կորոնավիրուսով հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են:
Արցախի տեղեկատվական շտաբի հաղորդմամբ, այսպիսով, հուլիսի 1-ի դրությամբ կորոնավիրուսով հիվանդացության 1 նոր դեպք է հաստատվել: Մեկուսացված է 58, փաստացի հիվանդությունը հաղթահարում է 18 քաղաքացի: Նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:

В Арцахе выявлен новый очаг заражения COVID-19
Из министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщают, что в городе Шуши выявлен новый очаг заражения COVID-19.
Выявлен 1 случай заражения, группа контактировавших граждан уже изолирована. Работы по выявлению круга контактировавших с зараженным лиц продолжается.
Таким образом, в Арцахе за сутки подтвержден 1 новый случай коронавирусной болезни. По положению на 1 июля, изолированы 58 человек, на лечении находятся 18. Состояние их здоровья медики оценивают как удовлетворительное.