«Մեդիա պաշտպան». Ոստիկանությունը հերթական անգամ օգտագործվում է լրատվականի և լրագրողի դեմ
«Ankakh.com կայքի գլխավոր խմբագիր Վարդուհի Իշխանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է․ «Քիչ առաջ ինձ զանգեցին քրեական ոստիկանությունից ու շատ քաղաքավարի հրավիրեցին ոստիկանություն՝ բացատրություն տալու Ջհանգիրյանի մասին իմ գրառման կապակցությամբ։
Իհարկե, հրաժարվեցի, ասելով, եթե իրենք իրոք հետաքրքրված են ընտրակեղծարարներ բացահայտելով, թող դիմեն ԿԸՀ ու պահանջեն 1995-1996թթ ընդդիմության վստահված անձանց, հանձնաժողովների անդամների, ընդդիմադիր պատգամավորական թեկնածուների տվյալները և հետաքննություն կատարեն մեղավորներին գտնելու համար»։
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունն արձանագրում է, որ ոստիկանությունը հերթական անգամ օգտագործվում է լրատվականի և լրագրողի դեմ և փորձ է արվում կրկին դեմ գնալ խոսքի ազատությանը, կաշկանդել լրատվականների մասնագիտական աշխատանքը։
Հորդորում ենք դադարեցնել այս արատավոր պրակտիկան, հետամուտ լինել լրատվականների դեմ ֆիզիկական և կիբեր հարձակումների դեպքերը բացահայտելու հարցում, լրագրողներին՝ իրենց հրապարակումների համար ոստիկանություն հրավիրելու փոխարեն»։

В очередной раз Полиция используется против журналистов и СМИ – «Медиа адвокат»
«Главный редактор новостного сайта Ankakh.com Вардуи Ишханян написала на своей странице в Facebook: «Только что со мной связались из отдела уголовной полиции, и очень вежливо пригласили дать разъяснения по поводу моего поста о Джангиряне. Конечно, я отказалась, сказав, что, если они действительно заинтересованы в раскрытии фальсификаторов на выборах, они должны обратиться в ЦИК и потребовать данные доверенных лиц оппозиции, членов комиссии, кандидатов от оппозиции в 1995-1996 годах и провести расследование, чтобы найти виновных».
Инициатива «Медиа адвокат» отмечает, что полиция вновь используется против журналистов и СМИ, и делается очередная попытка посягательства на свободу слова и ограничения профессиональной деятельности СМИ.
Призываем прекратить данную порочную практику, быть последовательными в расследовании как физических, так и кибератак на СМИ, вместо того, чтобы вызывать  журналистов в Полицию из-за их публикаций».