Իրանում կորոնավիրուսի հետևանքով  մահացել է 11 հազարից ավելի քաղաքացի
Իրանում կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով  մահացածների թիվը գերազանցել է 11 հազարը, հայտնել է երկրի առողջապահության նախարարության պաշտոնական խոսնակ Սիմա Սադաթ Լարիը:
«Ռիա Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, անցած օրվա ընթացքում Իրանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի 2, 652 նոր դեպք, մահացել է 148 մարդ:
Փետրվարի 19-ից ի վեր վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 232, 863-ի, զոհերը 11, 106-ն են, միևնույն ժամանակ, վերականգնվել է առնվազն 194, 098 մարդ:
«Դժբախտաբար, երկրի շատ նահանգներում վարակվածների թիվն աճում է: Մենք հայրենակիցներին առաջարկում ենք պահպանել սոցիալական հեռավորությունը, անընդհատ լվանալ ձեռքերը և դիմակներ օգտագործել», - ավելացրել է գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչը:

В Иране число жертв коронавируса превысило 11 тысяч
Число жертв коронавируса в Иране превысило 11 тысяч, сообщила официальный представитель минздрава страны Сима Садат Лари. Информацию передает РИА Новости.
В эфире телеканала IRINN она отметила, что за прошедшие сутки удалось выявить 2652 новых случая заражения коронавирусом, скончались 148 человек.
Общее число заразившихся с 19 февраля, когда власти впервые сообщили о COVID-19, достигло 232 863, жертв - 11 106. При этом на данный момент выздоровели не менее 194 098 человек.
"К сожалению, статистика по зараженным и госпитализированным во многих провинциях страны растет. Рекомендуем соотечественникам соблюдать социальную дистанцию, постоянно мыть руки и использовать маски", - добавила официальный представитель ведомства.