ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը տեղեկացնում է՝ գյումրեցի տատիկի դին գտնվեց։
«Նրան հուղարկավորել էին Նոր Հաճնում ու հիմա արտաշիրիմում կարվի։
Քիչ առաջ դիահերձարանից կորած գյումրեցի տատիկի դին գտնվեց։ Ինչպես եւ ենթադրելի էր, անփութության արդյունքում տատիկին հանձնել էին այլ անձանց, որպես իրենց հանգուցյալ եւ տատիկը հուղարկավորվել էր Նոր Հաճնի գերեզմանոցում։ Այս պահին տատիկի հարազատները ոստիկանական բաժանմունքում են, որից հետո, սահմանված կարգով կիրականացվի արտաշիրիմում եւ տատիկի դին կտեղափոխվի Գյումրի։
Դժվար է ասել սա այս պատմության happy end-ն, թե՝ ոչ, բայց հանգստություն տատիկի հոգուն եւ հույս ունենանք, որ մյուս տարեց կնոջ դին, որի փոխարեն հուղարկավորեցին գյումրեցի տատիկին՝ դեռ չեն կորցրել եւ կհանձնեն հարազատներին»,- գրել է նա։

Наира Зограбян: Тело бабушки из Гюмри найдено
Депутат от фракции Национального Собрания Армении «Процветающая Армения» Наира Зограбян сообщает, что тело скончавшейся от коронавируса бабушки из Гюмри удалось найти.
Н. Зограбян, в частности, на своей странице в соцсети Facebook сообщила:
«Её похоронили в Нор Ачине, и теперь будет эксгумация.
Немногим ранее нашли исчезнувшее из морга тело бабушки из Гюмри. Как и предполагалось, в результате небрежности тело женщины было передано другим людям и они похоронили её как свою покойную родственницу на кладбище Нор Ачина. В данный момент родные покойной в полицейском отделении, после чего в установленном порядке будет проведена эксгумация, а позже тело бабушки перевезут в Гюмри.
Трудно сказать, является ли это happy end-ом данной истории или нет, да упокой душу бабушки, будем надеяться, что тело другой пожилой женщины, вместо которой похоронили бабушку из Гюмри, ещё не потеряли и вернут родным».