Իսպանիայում բնակվող հայազգի սաքսոֆոնահարուհին առցանց մրցույթում առաջին տեղն է գրավել
Իսպանիայի Մելիյա քաղաքում բնակվող սաքսոֆոնահարուհի Ալիսիա Սարգսյանին Բունյոլի (Վալենսիա) MPMusic հիմնադրամի կողմից կազմակերպված երաժշտական առցանց մրցույթում հանդիսատեսի քվեարկության արդյունքում առաջին տեղն է գրավելու: Այս մասին տեղեկանում ենք Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից։
Առաջին փուլին մասնակցել էր 632 երաժիշտ։ melillahoy.es կայքից տեղեկանում ենք, որ երկու ժամ քվեարկության արդյունքում նա հավաքել է 508 ձայն ու հաղթել առցնաց մրցույթում։ Նա շնորհակալություն է հայտնել իր օգտին քվեարկողներին։ Որպես մրցանակ  նա հնարավորություն է ստացել 2020-21 թվականներին դասընթաց հայտնի սաքսոֆոնահարի մոտ և 200 եվրո։

Young Armenian saxophone player Alicia Sargsyan Serrano from the Spanish city of Melilla has won the audience award at the Spanish Online Music Performance Contest I, the Armenian Embassy in Spain reports.
The contest was organized by the MPMusic Foundation of Buñol, a town in the province of Valencia, according to Melilla Hoy.
The young musician gained a total of 508 votes. As an award she will receive a course with a renowned saxophonist in 2020-2021, a mentoring with professors from the academy and a prize of 200 euros.