Ֆուտբոլային չորս ակումբ բողոքարկել է ՀՖՖ ակումբների արտոնագրման կոմիտեի որոշումը
Հայաստանի ֆուտբոլի առաջնության առաջին խմբի 4 ակումբ բողոքարկեց ՀՖՖ ակումբների արտոնագրման կոմիտեի որոշումը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն:
Հունիսի 25-ին կայացած նիստի ընթացքում ՀՖՖ Ակումբների արտոնագրման կոմիտեն որոշեց մերժել «Անի», «Արագած», «Դիլիջան», «Ինտեր», «Մասիս» և «Տորպեդո» ֆուտբոլային ակումբների արտոնագրման դիմումները: Ըստ սահմանված ընթացակարգի, արտոնագրման թեկնածուները իրավունք ունեին բողոքարկելու վերոնշյալ որոշումը ՀՖՖ Ակումբների արտոնագրման Բողոքարկման կոմիտե՝ 5 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
ՀՖՖ Արտոնագրման բաժինը ստացել է «Դիլիջան», «Ինտեր», «Մասիս» և «Տորպեդո» ֆուտբոլային ակումբների ՀՖՖ Ակումբների արտոնագրման կոմիտեի որոշման վերաբերյալ դիմում-բողոքները, ընդունել ի գիտություն և պատրաստվում է ներկայացնել ՀՖՖ Ակումբների արտոնագրման Բողոքարկման կոմիտեի քննարկմանը:

В Армении 4 клуба обжаловали решение Комитета по лицензированию клубов ФФА
25 июня Комитет по лицензированию клубов ФФА принял решение отклонить заявки на получение лицензий футбольных клубов «Ани», «Арагац», «Дилижан», «Интер», «Масис» и «Торпедо». Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Более того, в соответствии с установленной процедурой, кандидаты на получение лицензии имели право обжаловать вышеуказанное решение в Апелляционном комитете по лицензированию клубов ФФА в течение 5 рабочих дней.
Отдел лицензирования ФФА получил жалобы на решение Комитета по лицензированию клубов ФФА футбольных клубов «Дилижан», «Интер», «Масис» и «Торпедо», принял к сведению это решение и собирается представить его на рассмотрение Апелляционного комитета по лицензированию клубов ФФА.