03.07.2020. Կորոնավիրուսով 13 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 662 նոր դեպք և 448 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 13 հիվանդ, որից 3-ն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ), 74 (կին), 80 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 81 (կին) և 62 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հուլիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 27320 դեպք, որոնցից 15484-ն` առողջացած, 625-ը` մահվան ելքով, որից 156-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11211 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 118102 թեստավորում:

Armenia has confirmed 662 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 27,320 as of 11 a.m. Friday, July 3, the Ministry of Health reports.
448 more patients have recovered from COVID-19 with the total number of recoveries now standing at 15,484.
The COVID-19 deaths have increased by 10 to 469.
The latest victims were 56 (male), 74 (female), 80 (male), 83 (male), 66 (male), 69 (male), 61 (male), 82 (male), 81 (female) and 62 (male) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, according to the ministry, 3 cases of death were recorded in the past 24 hours when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 156.