03.07.2020. Կորոնավիրուսով 13 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 662 նոր դեպք և 448 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 13 հիվանդ, որից 3-ն, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 56 (տղամարդ), 74 (կին), 80 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 69 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 81 (կին) և 62 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հուլիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 27320 դեպք, որոնցից 15484-ն` առողջացած, 625-ը` մահվան ելքով, որից 156-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11211 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 118102 թեստավորում:

03.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 662 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 3 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 27320.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 15484 пациента, число случаев с летальным исходом составило 625, при этом 156 пациентов с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 11211 пациентов. В целом было проведено 118102 тестирования.
За минувшие сутки подтверждено 662 новых случаев коронавируса, выздоровели 448 человек, скончались 13 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 56 лет (мужчина), 74 лет (женщина), 80 лет (мужчина), 83 лет (мужчина), 66 лет (мужчина), 69 лет (мужчина), 61 года (мужчина), 82 лет (мужчина), 81 года (женщина) и 62 лет (мужчина). Кроме последнего, все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.