Մեսսին հնարավոր է հեռանա «Բարսելոնայից»
Իսպանիայի չեմպիոն «Բարսելոնան» հնարավոր է զրկվի իր առաջատարից։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ Լիոնել Մեսսիի հետ բանակցությունները նոր պայմանագրի շուրջ մտել են փակուղի։
Մեսսին դադարեցրել է բանակցությունները և չի ցանկանում ստորագրել նոր պայմանագիր։ Գործող պայմանագիրը  նախատեսված է մինչև 2021 թ. հունիս։ Եթե իրավիճակը չփոխվի, ապա «Բարսելոնան» ստիպված կլինի մեկ տարվա ընթացքում անվճար ազատել իր առաջատար խաղացողին կամ վաճառել նրան ընթացիկ ամռանը։
Մեսսիի հնարավոր հեռանալու պատճառը կարող է լինել ֆուտբոլիստի հոգնածությունը:
Արգենտինացուն հաճախ մեղադրում են ակումբի վերջին անհաջողությունների մեջ։ Լիոնելը, որն իր ամբողջ կարիերան անցկացրել է «Բարսելոնայում», մտածում  է ակումբի փոփոխության մասին։

СМИ: Месси намерен уйти из «Барселоны»
Аргентинский нападающий и капитан «Барселоны» Лионель Месси может уйти из каталонской команды в 2021 году после истечения контракта, сообщает «Газета.Ru» со ссылкой на Cadena SER.
По информации источника, изначально форвард был намерен продлить контракт с командой, однако последние события поменяли его решения. Месси не устраивают постоянные конфликты вокруг и внутри команды, информационные утечки.
Стоит отметить, что СМИ также информировали, что Месси может подписать новое соглашение по схеме «1+1».