Հրաչյա Զատիկյանի գլխավորությամբ ոստիկանները ՍԴ դատավորին թույլ չեն տվել մտնել դատարանի շենք
Հուլիսի 3-ին միջադեպ է արձանագրվել Սահմանադրական դատարանի շենքի մուտքի մոտ։ News.am-ի փոխանցմամբ, առավոտյան ժամը 11․30-ի սահմաններում Սահմանադրական դատարանի դատավոր Հրանտ Նազարյանը ցանկացել է մտնել Սահմանադրական դատարանի շենք։ Նրա մուտքը խոչընդոտել են ոստիկանության բարձրաստիճան սպաներ։
«Հատկանշական է, որ սովորաբար ՍԴ շենքի պահպանությունն իրականացվում է շարքային և կրտսեր ոստիկանների կողմից, սակայն այդ օրը, անհասկանալի պատճառներով, ՍԴ շենքի մոտ հերթապահել են նաև բարձրաստիճան սպաներ, այդ թվում նաև Ոստիկանության համապատասխան գնդի հրամանատար, գնդապետ Հրաչյա Զատիկյանը, որն անձամբ է ղեկավար ՍԴ դատավորին Սահմանադրական դատարանի շենք մուտք գործելու արգելելու գործողությունը։
Հրանտ Նազարյանը պահանջել է ներկայացնել հիմնավորումներ կամ գրավոր փաստաթղթեր իր օրինական գործողություններին արգելեք հանդիսանալու վերաբերյալ, ինչը ոստիկանները չեն կարողացել ապահովվել՝ վկայակոչելով իրենց ղեկավարության բանավոր կարգադրությունը»,-գրել է աղբյուրը։

Инцидент у здания КС Армении: Полицейские не позволили судье войти в здание
Около 11:30 утра судья Конституционного суда Грант Назарян хотел войти в здание Конституционного суда. Но ему воспрепятствовали высокопоставленные офицеры Полиции.
Примечательно то, что охрану здания Конституционного суда обычно осуществляют рядовые и младшие сотрудники Полиции, но сегодня по непонятным причинам здесь дежурили и высокопоставленные офицеры, в том числе командир соответствующего полка Полиции, полковник Грачья Затикян, который лично запретил судье Конституционного суда войти в здание КС.
В свою очередь, Грант Назарян потребовал представить ему обоснования или письменные документы, запрещающие его законную деятельность, которые Полиция не смогла представить, сославшись на устное распоряжение своего руководства.