Հուլիսի 4-ը միասնական քննությունների երկրորդ օրն է: 47 քննական կենտրոնից գործում է 23-ը, որից 8-ը՝ մայրաքաղաքում: Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի մամուլի խոսնակ Խաչանուշ Գրիգորյանը տեղեկացնում է, որ այսօր դիմորդները հանձնելու են «Աշխարհագրություն» /286 հոգի/, «Հայոց պատմություն» / 1598/ և «Քիմիա» /349/ առարկաներից։
Մայրաքաղաքում «Աշխարհագրություն» առարկան հայտագրած 75 դիմորդ քննությունը հանձնելու է թիվ 170 ավագ դպրոցում տեղակայված քննական կենտրոնում: Թիվ 189 դպրոցի քննական կենտրոնում 129 հոգի «Քիմիա» է հանձնելու: Մնացած 6 քննական կենտրոններում միայն «Հայոց պատմություն» են հանձնելու՝ ընդհանուր 558 հոգի:
Դիմորդները պետք է քննական կենտրոններ ներկայանան ժամը 08.30-ից ոչ ուշ։
Հիշեցնենք, որ միասնական քննությունները մեկնարկել են հուլիսի 2-ից, կավարտվեն հուլիսի 8-ին։ Այս տարի դիմորդները բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ կընդունվեն՝ հանձնելով ընդունելության մեկ քննություն:

Unified entrance exams underway in Armenia
July 4 is the second day of Unified Entrance Exam (UEE) for university admissions. The Assessment and Testing Center, which oversees the UEE,  reports that 23 testing centers out of 47 has opened doors for  a total of 2233 high school students to take exams in Geography, Armenian History and Chemistry.
In capital Yerevan, 8 testing centers operate. 75 applicants are taking exam in Geography. The testing center is located at basic school N170, while the examination in Chemistry is held at School N189. In the remaining testing centres through the capital city students are sitting exams in Armenian history.
The applicants arrived at testing centers at 08.30. Due to the pandemic, the requirement of taking three exams for university admission was dropped this year and students were offered to take one exam of their choice.