Բժիշկը ներկայացրել է՝ ովքեր պետք է խուսափեն հուլիսին տնից դուրս գալուց
Բժշկական գիտությունների թեկնածու, բժիշկ Եվգենի Տիմակովը հայտնել է, թե ինչու է հուլիսին փոփոխվող եղանակը վտանգավոր և թե ինչու պետք է որոշ մարդիկ սահմանափակեն իրենց՝ տնից դուրս գալը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։
Օդի ճնշման անընդհատ անկումը, բարձր ջերմաստիճանն ու խոնավությունը վտանգավոր են սրտանոթային  և ուղեղանոթային հիվանդություն ունեցող մարդկանց համար»,- ասել է Տիմակովը:
Նա նշել է՝ ավելի լավ է, որ նման հիվանդություններ ունեցող մարդիկ առավոտյան կամ երեկոյան ժամերին զբոսանքի գնան: Բացի այդ, հարկավոր է տանը օդորակիչ ունենալ:
Բժիշկը հիշեցրել է նաև ամռանը հավանական ջերմային ցնցումների վտանգները: Գերտաքացման դեպքում գլուխը սառեցնելու համար մասնագետը խորհուրդ է տվել անընդհատ ջուր խմել և գլուխը շարֆով փակել:

Кому лучше сидеть дома днем в июле? Рассказал врач
Кандидат медицинских наук, врач Евгений Тимаков рассказал, чем опасна переменчивая погода в июле и почему некоторым людям стоит ограничить выход на улицу. Об этом сообщает «Газета.Ru».
«Постоянные перепады давления, жара, повышенная влажность опасны для людей, страдающих сердечно-сосудистыми заболеваниями и нарушениями мозгового кровообращения», — заявил Тимаков.
Он отметил, что людям с такими недугами лучше выходить на прогулку в утренние или вечерние часы. Кроме того, в идеале нужно иметь дома кондиционер.
Врач также напомнил об опасности тепловых ударов в жару. Чтобы охладить голову в случае перегрева, специалист рекомендует иметь при себе воду и платок.