04.07.2020. Կորոնավիրուսի հաստատված 580 նոր դեպք և 9 մահ
Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 580 նոր դեպք և 451 առողջացած։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով հիվանդ 9 մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 83 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (տղամարդ), 86 (տղամարդ) և 85 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հուլիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 27900 դեպք, որոնցից 15935-ն` առողջացած, 634 մարդ մահացել է, որից 157-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:  Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11331 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 120245 թեստավորում:

04.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 580 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 4 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 27900.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 15935 пациентов, число случаев с летальным исходом составило 634, при этом 157 пациентов с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находится 11331 пациент. В целом было проведено 120245 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 580 новых случаев коронавируса, выздоровел 451 человек, скончались 9 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 70 лет (мужчина), 66 лет (мужчина), 83 лет (женщина), 72 лет (мужчина), 59 лет (женщина), 66 лет (мужчина), 86 лет (мужчина) и 85 лет (женщина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.