Երեք առարկայից քննություն է հանձնում 2233 դիմորդ
Հուլիսի 4-ը միասնական քննությունների երկրորդ օրն է: 47 քննական կենտրոնից գործում  է 23-ը, որից 8-ը՝ մայրաքաղաքում: Գնահատման և թեստավորման կենտրոնի մամուլի խոսնակ Խաչանուշ Գրիգորյանը  տեղեկացնում է, որ  այսօր դիմորդները հանձնելու են «Աշխարհագրություն» /286 հոգի/, «Հայոց պատմություն» / 1598/ և «Քիմիա» /349/ առարկաներից։
Մայրաքաղաքում «Աշխարհագրություն» առարկան հայտագրած 75 դիմորդ քննությունը հանձնելու է թիվ 170 ավագ դպրոցում տեղակայված քննական կենտրոնում: Թիվ 189 դպրոցի քննական կենտրոնում 129 հոգի «Քիմիա» է հանձնելու: Մնացած 6 քննական կենտրոններում միայն «Հայոց պատմություն» են հանձնելու՝ ընդհանուր 558 հոգի:
Դիմորդները պետք է քննական կենտրոններ ներկայանան ժամը 08.30-ից ոչ ուշ։
Հիշեցնենք, որ միասնական քննությունները մեկնարկել են հուլիսի 2-ից, կավարտվեն հուլիսի 8-ին։  Այս տարի դիմորդները բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ կընդունվեն՝ հանձնելով ընդունելության մեկ քննություն:

В Армении 2233 абитуриента сдают вступительные экзамены по трем предметам
Сегодня, 4 июля, второй день проведения единых экзаменов. Действуют 23 из 47 экзаменационных центров, 8 из которых – в Ереване.
Пресс-секретарь Центра оценки и тестирования Хачануш Григорян сообщила, что сегодня абитуриенты будут сдавать предметы «География» (286 человек), «История Армении» (1598 человек) и «Химия» (349 человек).
В Ереване предмет «География» будут сдавать 75 абитуриентов в экзаменационном центре, расположенном в Ереванской старшей общеобразовательной школе № 170. В экзаменационном центре в школе №189 129 абитуриентов будут сдавать экзамен по предмету «Химия», в 6 экзаменационных центрах будут сдавать экзамен по предмету «История Армении» – всего 558 человек.
Поступающие должны явиться в экзаменационные центры не позднее 08:30.
Напомним, со 2 июля в Армении стартовали единые вступительные экзамены в вузы, которые завершатся 8 июля. В этом году абитуриенты поступят в вузы, сдав всего один вступительный экзамен.