Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 330 նոր դեպք, առողջացել է 162 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 8 հիվանդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (կին), 64 (տղամարդ), 71(տղամարդ), 72 (տղամարդ), 87 (տղամարդ), 78 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հուլիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 28936 դեպք, որոնցից 16302-ն` առողջացած, մահացել է 650 մարդ, որի 159 -ի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11984 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 123815 թեստավորում:

Armenia’s coronavirus cases reach 28,936 on July 6
Armenia has confirmed 330 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 28,936 as of 11 a.m. Monday, July 6, the Ministry of Health reports.
162 more patients have recovered from COVID-19 with the total number of recoveries now standing at 16,302.
The coronavirus death toll has increased by 7 to 491.
The latest victims were 72 (female), 64 (male), 71 (male), 72 (male), 87 (male), 78 (male) and 79 (male) years old. All had underlying chronic health conditions.
In addition, according to the ministry, one case of death was recorded in the past 24 hours when the patient tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 159.