Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 330 նոր դեպք, առողջացել է 162 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 8 հիվանդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (կին), 64 (տղամարդ), 71(տղամարդ), 72 (տղամարդ), 87 (տղամարդ), 78 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Այսպիսով, հուլիսի 6-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 28936 դեպք, որոնցից 16302-ն` առողջացած, մահացել է 650 մարդ, որի 159 -ի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11984 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 123815 թեստավորում:

06.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 330 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 6 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 28936.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 16302 пациента, число случаев с летальным исходом составило 650, при этом 159 пациентов с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находится 11984 пациента. В целом было проведено 123815 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 330 новых случаев коронавируса, выздоровели 162 человека, скончались 8 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 72 лет (женщина), 64 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 72 лет (мужчина), 87 лет (мужчина), 78 лет (мужчина) и 79 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.