Փաստաբան. Մերժվեց Միքայել Մինասյանին կալանավորելու երկրորդ միջնորդությունը
Մերժվեց Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ թվով արդեն երկրորդ միջնորդությունը։ Ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է Միքայել Մինասյանի փաստաբանական խմբի անդամ Ամրամ Մակինյանը։
«Նշված միջնորդության մասին դեռևս առիթ կունենանք խոսել։ Կարող եմ ասել միայն, որ այն ավելի ապօրինի և անհիմն էր, քան նախորդ միջնորդությունը։
Սպասվու՞մ են, արդյոք, Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ նոր միջնորդություններ։ Համոզված եմ, որ այո։
Արդյո՞ք դրանք կլինեն ավելի ապօրինի և անհիմն, քան նախորդ միջնորդությունները։ Նույնպես կասկած չունեմ։
Արդյո՞ք քննչական մարմինների հետ համատեղ Միքայել Մինասյանի վերաբերյալ տեսանյութեր պատրաստող հանրային հեռուստաընկերությունը և «Ազատություն» ռադիոկայանը երկրորդ անգամ անընդմեջ չեն լուսաբանի Միքայել Մինասյանին կալանավորելու վերաբերյալ միջնորդության մերժումն անհիմն և ապօրինի լինելու հիմքով։

Суд отклонил уже второе ходатайство об аресте бывшего посла Армении при Святом Престоле Микаела Минасяна. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил Представитель адвокатской группы Микаела Минасяна – Амрам Макинян.
«Ещё будет повод поговорить о данном ходатайстве. Могу лишь сказать, что оно ещё более незаконное и безосновательное, чем предыдущее ходатайство.
Ожидаются ли новые ходатайства об аресте Микаела Минасяна? Убежден, что да.
Будут ли они еще более незаконными и безосновательными, чем предыдущие ходатайства? У меня также нет сомнений.
Будут ли готовящие вместе со следственными органами видеоматериалы относительно Микаела Минасяна Общественное телевидение и Радио “Азатутюн” во второй раз подряд не освещать отказ в удовлетворении ходатайства об аресте Микаела Минасяна?