Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 349 նոր դեպք, առողջացել է 605 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 17 հիվանդ, որից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 58 (կին), 70 (կին), 72 (տղամարդ), 56 (կին), 56 (կին), 63 (տղամարդ), 81(տղամարդ), 80 (կին), 82 (կին), 85 (տղամարդ), 54 (կին) և 60 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։Այսպիսով, հուլիսի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 29285 դեպք, որոնցից 16907-ն` առողջացած, մահացել է 667 մարդ, որից 164-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11711 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 125088 թեստավորում:

07.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 349 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 7 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 29285.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 16907 пациентов, число случаев с летальным исходом составило 667, при этом 164 пациента с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 11711 пациентов. В целом было проведено 125088 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 349 новых случаев коронавируса, выздоровели 605 человек, скончались 17 пациентов с коронавирусом, 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 58 лет (женщина), 70 лет (женщина), 72 лет (мужчина), 56 лет (женщина), 56 лет (женщина), 63 лет (мужчина), 81 года (мужчина), 80 лет (женщина), 82 лет (женщина), 85 лет (мужчина), 54 лет (женщина) и 60 лет (женщина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.