Արցախում կորոնավիրուսով հիվանդներից մեկի վիճակը շարունակում է ծանր մնալ
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտնաբերվել Ստեփանակերտում, գրանցվել է 1 նոր դեպք: Կորոնավիրուսով հիվանդ քաղաքացու շփման շրջանակը պարզվում է, թեստավորման նպատակով կոնտակտավորներից նմուշառում է իրականացվում:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ միևնույն ժամանակ, COVID-19-ի ախտորոշմամբ 2 մարդ հաղթահարել է վարակը և լքել մեկուսացման վայրը: Այս պահին մեկուսացված է 82, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 25 քաղաքացի:
Քրոնիկ հիվանդություններ և երկկողմանի թոքաբորբ ունեցող պացիենտի առողջական վիճակը շարունակում է ծանր մնալ: Երեք հիվանդի առողջական վիճակը միջին ծանրության է:

В Арцахе состояние одного из пациентов с COVID-19 остается тяжелым
Из министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, (НКР)) сообщают, что в городе Степанакерт выявлен новый очаг заражения COVID-19, подтвержден 1 новый случай коронавируса.
Проводится необходимая работа по выяснению круга контактировавших с зараженным, у контактировавших берутся образцы для проведения теста на коронавирус.
За сутки выздоровели 2 человека, они покинули место изоляции.  По положению на 7 июля, изолированы 82 человека, на лечении находятся 25 человек.
Состояние здоровья страдающего хроническими заболеваниями пациента с двусторонней пневмонией остается тяжелым. Состояние еще 3 пациентов медики оценивают как средней тяжести.