ՀՀ ոստիկանության արտաքին ծառայության ստորաբաժանումների արտակարգ ռեժիմով ծառայությունը շարունակվում է հանրապետության ողջ տարածքում։ Դրան զուգահեռ տարբեր նախարարությունների, գերատեսչությունների, ինչպես և տեղական ինքնակառավարման մարմինների աշխատակիցների հետ իրականացվում են հատուկ միջոցառումներ՝ ապահովելով Պարետի որոշումների պահանջների կատարման նկատմամբ հսկողություն։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի կանոնները խախտած անձինք ենթարկվում են օրենքով նախատեսված պատասխանատվության։ Ընդհանուր առմամբ՝ այդ կանոնները խախտելու փաստերով մինչ օրս կազմվել է 74548 արձանագրություն, իսկ հուլիսի 6-ին իրականացված արտակարգ ռեժիմով ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել է իրավախախտման 3437 դեպք։

3,437 cases of breach of health and safety regulations recorded over the past day
Armenian law enforcement officers have lodged 74,548 administrative offenses proceedings to date for violating state of emergency rules imposed to contain the coronavirus, according to figures from the Police of Armenia. According to the source, the external service units of the Police continue monitoring the situation throughout the republic to ensure the implementation of the safety rules and anti-epidemic measures set by the Commandant in charge of the state of emergency.
Only on July 6, 3,437 cases of breach of health and safety regulations were recorded and respective protocols were filed. The most common violations were failures to follow social distancing and wearing face masks at public spaces.