Արմեն Բենյանը դարձել է Ռուսաստանի Սամարայի շրջանի առողջապահության նախարար
Արմեն Բենյանը նշանակվել է Ռուսաստանի Սամարայի շրջանի առողջապահության նախարար. Հուլիսի 8-ին նրան շնորհվել է վկայագիրը։ Այս մասին գրում է tvsamara.ru-ն:
Նշվում է, որ նախարարի պաշտոնն ազատվել էր Միխայիլ Ռատմանովի հեռանալուց հետո: Այս տարվա մարտին պաշտոնյան ազատման դիմում էր գրել ու աշխատանքի անցել Մոսկվայում:
Արմեն Սիսակովիչ Բենյանը բժշկական գիտությունների դոկտոր է: 2019 թվականի ապրիլից նա ղեկավարում էր Սամարայի տարածաշրջանային կլինիկական հիվանդանոցը, որը 2020-ի գարնանը դարձավ տարածաշրջանում COVID-19-ի դեմ պայքարի հիմնական հիվանդանոցը:

Армен Бенян стал министром здравоохранения Самарской области России
Армен Бенян назначен министром здравоохранения Самарской области России: 8 июля ему было вручено удостоверение, передает tvsamara.ru.
Напомним, кресло министра освободилось после ухода Михаила Ратманова. В марте этого года чиновник написал заявление по собственному желанию и перешел на работу в Москву.
Армен Сисакович Бенян - врач высшей категории, доктор медицинских наук. С апреля 2019 года возглавляет Самарскую областную клиническую больницу имени В. Д. Середавина, которая весной 2020 стала главным госпиталем по борьбе с COVID-19 в регионе. До этого трудился здесь же заведующим хирургическим торакальным отделением. В 2018 году Армен Бенян был главным врачом Чемпионата мира по футболу в Самаре.