Իրանը հերքել է Թեհրանում տեղի ունեցած պայթյունի մասին տեղեկատվությունը
Տեղական իշխանությունները հերքել են տարածված տեղեկությունները, ըստ որոնց Թեհրանի արևմտյան մասում տեղի է ունեցել պայթյուն: IRIB պետական հեռուստառադիոընկերության տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստին»:
Մինչ այդ հաղորդվել էր, որ պայթյուն էր լսվել է Թեհրանի արևմուտքում: Հեռուստառադիոընկերությունը, վկայակոչելով սոցիալական ցանցերի տվյալները, նշել էր, որ Թեհրանի նահանգի Կոդս քաղաքում տեղի է ունեցել հոսանքազրկում:
«Ոչ մի պայթյուն տեղի չի ունեցել Կոդ քաղաքում, կամ նույնիսկ Հերմդերայում»,- ասել է Կոդսի շրջանի ղեկավարը՝ հավելելով, որ էլեկտրաէներգիայի անջատման պատճառը տեղի հիվանդանոցներից մեկում արձանագրված անսարքությունն էր, այն տևել է հինգ րոպե:

Власти опровергли информацию о взрыве на западе Тегерана
Местные власти опровергли информацию о том, что в западной части провинции Тегеран в Иране произошел взрыв, сообщает РИА Новости со ссылкой на гостелерадиокомпанию IRIB.
Ранее сообщалось, что взрыв был слышен на западе иранской провинции Тегеран.
Телерадиокомпания со ссылкой на данные соцсетей также отмечала, что в городе Кодс провинции Тегеран произошло отключение электричества
«Никакой взрыв не произошел в городе Кодс или даже в Гермдерре (город на севере страны – ред.)», – заявил глава области Кодс, добавив, что причиной отключения электричества стали неполадки у одной из местных больниц, оно длилось пять минут.