13.07.2020. Կորոնավիրուսով 9 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ  182 նոր դեպք, առողջացել է 232 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 9 հիվանդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 59 (կին), 70 (կին), 80 (կին), 70 (կին), 81 (տղամարդ) և 74 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 183 է:
Հուլիսի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 32151 դեպք, որոնցից 19865-ն` առողջացած, մահացել է 756 մարդ, որից 183-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:  Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11530 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 135687 թեստավորում:

13.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 182 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 13 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 32151.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 19865 пациентов, общее число случаев с летальным исходом составило 756, при этом 183 пациента с коронавирусом, согласно сообщению Минздрава РА, скончались «по причине других болезней».
Фактически на лечении находятся 11 530 пациентов.
За минувшие сутки подтверждено 182 новых случая коронавируса, выздоровели 232 человека, скончались 9 пациентов с коронавирусом, 1 из них, согласно министерству здравоохранения, по причине других болезней.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 83 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 59 лет (женщина), 70 лет (женщина), 80 лет (женщина), 70 лет (женщина), 81 года (мужчина) и 74 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 183.