Տոնոյանը՝ Կասպրշչիկին. Հրամանատարությունը հրահանգավորված է դեռևս պահպանել զսպվածություն
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մշտական կապի մեջ է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ: Հայտնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Վերջին զրույցի ընթացքում պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է, որ հայկական բանակային զորամիավորման անձնակազմն ու հրամանատարությունը հրահանգավորված են դեռևս պահպանել զսպվածություն, իսկ հակառակորդի` ՀՀ սահմանների ուղղությամբ սադրանքների պարագայում` արձագանքել ըստ անհրաժեշտության` ընդհուպ մինչև նոր բարենպաստ դիրքերի զբաղեցում:
Ավելի վաղ Ստեփանյանը գրել էր, որ հայկական զինված ուժերը ադրբեջանական բնակավայրերի ուղղությամբ կրակ չեն վարում։ Թիրախավորվում են միայն ադրբեջանական զինված ուժերի ինժեներական ենթակառուցվածքներն ու տեխնիկական միջոցները։

Давид Тоноян находится на постоянной связи с личным представителем действующего председателя ОБСЕ
Министр обороны Республики Армения Давид Тоноян находится на постоянной связи с личным представителем действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком. Об этом ранее на своей странице в соцсети Facebook сообщила пресс-секретарь министра обороны РА Шушан Степанян.
Согласно информации, в ходе последней беседы министр обороны проинформировал, что командованию и личного составу армянского армейского войскового объединения предписано пока сохранять сдержанность, а в случае провокаций противника по направлению границ РА, реагировать по необходимости – вплоть до занятия новых благоприятных позиций.
Ранее Ш. Степанян сообщила, что армянские ВС не ведут обстрел в направлении азербайджанских населенных пунктов. Мишенью являются только инженерная инфраструктура и технические средства ВС Азербайджана.