Շառլ Ազնավուրի հրապարակում տեղադրվել են Հրանտ Մաթևոսյանի և Աղասի Այվազյանի աստղերը
Երևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում, որը տարիներ առաջ Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի ջանքերով վերածվել է հայ կինոյի մեծերի աստղային ճեմուղու, նախօրեին տեղադրվել են արձակագիր, կինոսցենարիստ Հրանտ Մաթևոսյանի և արձակագիր, դրամատուրգ, հրապարակախոս, սցենարիստ Աղասի Այվազյանի աստղերը։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Ոսկե ծիրան» փառատոնի ֆեյսբուքյան էջից։
Հիշեցնենք, որ համավարակային իրավիճակով պայմանավորված Երևանի «Ոսկե Ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի հիմնական իրադարձություններն այս տարի տեղի կունենան աշնանը՝ նոյեմբերի 1-8-ն ընկած ժամանակահատվածում։
Վաղուց արդեն միջազգային կինոշուկայում մեծ ճանաչում վայելող «Ոսկե Ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի կինոարտադրության ոլորտի զարգացման GAIFF Pro նորարարական հարթակի ծրագրերն ու նախագծերը հիմնականում չեն հետաձգվել ու անցկացվում են նախապես որոշված օրերին՝ հուլիսի 13-16-ը, առցանց, մաս կազմելով հուլիսյան ծիրանային կյանքին։

Armenian writers Hrant Matevosyan, Aghasi Ayvazyan honored with stars on Charles Aznavour Square
Charles Aznavour Square in Yerevan, which by the efforts of the Golden Apricot International Film Festival (GAIFF) was transformed into a stellar alley of the famous Armenian cinema artists' stars, hosted on Sunday the opening ceremony of the stars dedicated to writers, screenwriters Hrant Matevosyan and Aghasi Ayvazyan, the festival said on Facebook.
The Golden Apricot Yerevan International Film Festival will take place on 1-8 November this year instead of July, organizers said.
However, the GAIFF Pro 2020 online talks and panels have not been mainly postponed and are scheduled for July 13-16.