Բրազիլիայի նախագահը կվերադառնա աշխատանքի, երբ ստանա COVID-19 թեստի բացասական արդյունքը
Բրազիլիայի նախագահ Յաիր Բոլսոնարոն հայտարարել է, որ կվերադառնա աշխատանքի, եթե նոր թեստը, որը նա մտադիր է անցնել երեքշաբթի, բացասական արդյունք ցույց տա: Այս մասին գրում է «Ինտերֆաքս»-ը:
«Ես ինձ լավ եմ զգում: Վաղը նշանակված է նոր քննություն, ես չգիտեմ այն դրական կլինի, թե ոչ: Բայց եթե ամեն ինչ լավ անցնի, մենք կվերադառնանք աշխատանքի: Հակառակ դեպքում՝ կսպասենք մի քանի օր»,- «CNN Brasil»-ին տված հարցազրույցում հայտնել է Բոլսոնարոն:
Բրազիլիայի նախագահը նշել է, որ չունի շնչառության անբավարարություն կամ համի կորուստ:
Անցյալ շաբաթ Բրազիլիայի ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Բոլսոնարուի մոտ ախտորոշվել է COVID-19` շնչառական հիվանդություն հայտնաբերելուց հետո:
Բոլսոնարոն մինչ այդ հայտնի էր որպես այն եզակի պետությունների առաջնորդներից մեկը, որը մեծ նշանակություն չէր տալիս COVID-19 համաճարակին, որի պատճառով բազմիցս քննադատության է ենթարկվել ինչպես Բրազիլիայի ներսում, այնպես էլ նրա սահմաններից դուրս:
Բրազիլիան աշխարհում երկրորդ տեղն է զբաղեցրել COVID-19- ի հաստատված դեպքերի քանակով: Ջոն Հոփկինսի համալսարանի վերջին տվյալներով՝ երկրում գրանցվել է նոր տեսակի կորոնավիրուսով հիվանդության 1 միլիոն 884 հազար 967 դեպք, մահացել է 72 հազար 833 մարդ:

Президент Бразилии рассказал, когда вернется к работе
Президент Бразилии Жаир Болсонару заявил, что вернется к работе, если новый тест, который он намерен сдать во вторник, покажет отрицательный результат. Об этом сообщает «Интерфакс».
«Я чувствую себя хорошо. На завтра назначен новый тест, не знаю, будет ли он положительным. Но если все будет хорошо, мы вернемся к работе. В противном случае мы подождем несколько дней», – заявил Болсонару в интервью CNN Brasil.
Президент Бразилии отметил, что у него нет ни одышки, ни потери вкуса.
На минувшей неделе бразильские СМИ сообщили, что у Болсонару выявили заражение COVID-19 после появления признаков респираторного заболевания.
Вместе с тем, Болсонару до этого был известен как один из немногих лидеров государств, который не придает особого значения эпидемии COVID-19, из-за чего его неоднократно подвергали критике как внутри, так и вне Бразилии.