ՊՆ. Հայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, կրակային դիրքեր
Հայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, հրետանային և ականանետային մարտկոցների կրակային դիրքեր, որոնցից հրետակոծվում էին մեր բնակավայրերն ու դիրքերը: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման տեղեկատվությունէ  հրապարակել ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն ու կից հրապարակել է տեսանյութ։
Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում այսօր ծավալված գործողությունների հետևանքով հայկական կողմը զոհեր չունի։
Այսօր ավելի վաղ ՊՆ խոսնակը հայտնել էր, որ գիշերը ժամը 03:40-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ դիրքապահները նկատել են հակառակորդի շարժ։ Անցնելով շրջանաձև պաշտպանության, հայկական ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը։
Թեժ մարտից հետո հակառակորդը, կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել։ Այնուհետև ադրբեջանական ստորաբաժանումները ժամը 05:20-ին սկսել են հրետակոծել Այգեպար և Մովսես գյուղերը՝ կիրառելով ականանետ և Դ-30 հաուբից: Կրակը այս պահին էլ շարունակվում է։
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կապ է հաստատել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ։ Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է ժամը 03:40-ից ՀՀ պետական սահմանին ստեղծված իրավիճակը, նշել, որ ադրբեջանական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ և զոհեր։

Units of the Armenian Armed Forces have hit an Azerbaijani tank, Defense Ministry spokeswoman Shushan Stepanyan said on Facebook on Thursday.
Also, the Armenian forces have destroyed the firing positions of mortar and artillery batteries that were shelling Armenian military positions and settlements, she said, sharing a video featuring the operation.
As reported earlier, the Armenian troops spotted movement of the Azerbaijani forces at around 3:40am at night. Switching to all-around defense, the Armenian units foiled the adversary’s attempted incursion, the spokeswoman said.
“After a fierce battle, the adversary was thwarted back, suffering losses,” Stepanyan added.
She said the Azerbaijani military then began shelling the Armenian border villages of Aygepar and Movses, using mortars and a D-30 howitzer. The gunfire still continues, the spokeswoman added.
Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan phoned Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk to brief him on the situation along the Armenian state border since the early hours of Thursday, noting that the Azerbaijani side has many casualties, both injured and killed.