ՊՆ. Հայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, կրակային դիրքեր
Հայկական ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի տանկ, հրետանային և ականանետային մարտկոցների կրակային դիրքեր, որոնցից հրետակոծվում էին մեր բնակավայրերն ու դիրքերը: Ֆեյսբուքյան իր էջում նման տեղեկատվությունէ  հրապարակել ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն ու կից հրապարակել է տեսանյութ։
Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում այսօր ծավալված գործողությունների հետևանքով հայկական կողմը զոհեր չունի։
Այսօր ավելի վաղ ՊՆ խոսնակը հայտնել էր, որ գիշերը ժամը 03:40-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ դիրքապահները նկատել են հակառակորդի շարժ։ Անցնելով շրջանաձև պաշտպանության, հայկական ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը։
Թեժ մարտից հետո հակառակորդը, կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել։ Այնուհետև ադրբեջանական ստորաբաժանումները ժամը 05:20-ին սկսել են հրետակոծել Այգեպար և Մովսես գյուղերը՝ կիրառելով ականանետ և Դ-30 հաուբից: Կրակը այս պահին էլ շարունակվում է։
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կապ է հաստատել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ։ Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է ժամը 03:40-ից ՀՀ պետական սահմանին ստեղծված իրավիճակը, նշել, որ ադրբեջանական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ և զոհեր։

Армянские подразделения подбили танк ВС Азербайджана, сообщила на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь министра обороны РА Шушан Степанян.
Она опубликовала соответствующий видеоматериал, сопроводив его следующим описанием:
«Армянские подразделения подбили танк ВС Азербайджана, поразили огневые позиции артиллерийских и минометных батарей Азербайджана, откуда ранее велась стрельба по армянским позициям и приграничным населенным пунктам».
Отметим, сегодня ранее Минобороны Армении сообщило: около 03:40 Вооруженные силы Армении заметили передвижение ВС Азербайджана. Перейдя к круговой обороне, армянские подразделения предотвратили попытку диверсионного проникновения противника. После ожесточенного боя противник, неся потери, был отброшен. Затем, в 05:20, азербайджанские подразделения начали обстреливать села Айгепар и Мовсес, применяя миномет и гаубицу Д-30. Обстрел продолжается и в настоящее время.