ՊՆ. ՀՀ ԶՈՒ-ի ոչ մի ԱԹՍ չի խոցվել
Ադրբեջանի ՊՆ-ն ստահոդ տեղեկություն է հրապարակել, թե, իբր, հուլիսի 16-ին Հայաստանի ԶՈւ-ին պատկանող X-55 ԱԹՍ է «խոցվել»: Այս հայտարարությունը տարածել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«ՀՀ ԶՈՒ-ի ոչ մի ԱԹՍ չի խոցվել, իսկ հաղորդագրությանը կից լուսանկարը իրականությանը չի համապատասխանում»,-գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ երեկ ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտարարեց՝ հուլիսի 12-ից հայկական ԶՈՒ-երի ՀՕՊ ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի 13 ԱԹՍ-ներ, որոնցից 10-ը՝ հարվածային և 3-ը՝ հետախուզական։

Ни один беспилотник ВС Армении не был сбит – Минобороны
Пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян назвала дезинформацией сообщение Минобороны Азербайджана об уничтожении принадлежащего ВС РА БПЛА X-55.
«Ни один беспилотник ВС Армении не сбит. Распространенный якобы об уничтожении беспилотника X-55 снимок не соответствует действительности», – написала Степанян на своей странице в Facebook.
Напомним, накануне представитель МО Армении Арцрун Ованнисян заявил, что с 12 июля подразделения ПВО ВС Армении сбили 13 БПЛА противника, 10 из них – ударные, 3 – разведывательные.