Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է լուսանկարներ և տեսանյութ, թե ինչպես է թշնամին կրակ բացել Այգեպար գյուղի վրա։
«Ադրբեջանական կողմի այսօրվա հարվածը Այգեպար գյուղի ուղղությամբ։ Քիչ անց հակառակորդը ստացել է արժանի պատասխան»,-գրել է նա։
Այսօր ավելի վաղ ՊՆ խոսնակը հայտնել էր, որ գիշերը ժամը 03:40-ի սահմաններում ՀՀ ԶՈՒ դիրքապահները նկատել են հակառակորդի շարժ։ Անցնելով շրջանաձև պաշտպանության, հայկական ստորաբաժանումները կանխել են հակառակորդի դիվերսիոն ներթափանցման փորձը։
Թեժ մարտից հետո հակառակորդը, կորուստներ կրելով, հետ է շպրտվել։ Այնուհետև ադրբեջանական ստորաբաժանումները ժամը 05:20-ին սկսել են հրետակոծել Այգեպար և Մովսես գյուղերը՝ կիրառելով ականանետ և Դ-30 հաուբից: Կրակը այս պահին էլ շարունակվում է։
Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը կապ է հաստատել ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ։ Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է ժամը 03:40-ից ՀՀ պետական սահմանին ստեղծված իրավիճակը, նշել, որ ադրբեջանական կողմն ունի բազմաթիվ վիրավորներ և զոհեր։

Armenia releases footage of Azerbaijani attack on Aygepar village
Spokeswoman for the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan has released a video and photos of the Azerbaijani attack on the border village of Aygepar on Thursday.
The Armenian troops have retaliated adequately, she said on Facebook.
As reported earlier, the Armenian army units spotted movement of the Azerbaijani forces at around 3:40am at night. Switching to all-around defense, the Armenian units foiled the adversary’s attempted incursion, the spokeswoman said.
“After a fierce battle, the adversary was thwarted back, suffering losses,” Stepanyan added.
She said the Azerbaijani military then began shelling the Armenian border villages of Aygepar and Movses, using mortars and a D-30 howitzer. The gunfire still continues, the spokeswoman added.
Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan phoned Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk to brief him on the situation along the Armenian state border since the early hours of Thursday, noting that the Azerbaijani side has many casualties, both injured and killed.