ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը սկսում է Հայաստանում առաջին վճարային մատանիների վաճառքը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջինը Հայաստանում իր հաճախորդներին է առաջարկում անկանխիկ վճարման նոր և ժամանակակից տարբերակ՝ վճարային մատանի:
Բանկից մանրամասնում են, որ վճարային մատանին նոր քայլ է անհպում վճարումների ոլորտում և եզակի կրիչ է, որը ստեղծված է տեխնոլոգիաների, ֆինանսների և օգտատերերի նախասիրությունների հիման վրա:
Վճարային մատանիներն իրենցից ներկայացնում են պլաստիկ քարտի այլընտրանք, որի ներսում տեղադրված է չիպ-մոդուլ, որը թույլ է տալիս կատարել անկանխիկ վճարումներ և կանխիկացնել միջոցներ բանկոմատներից՝ NFC անհպում վճարման տեխնոլոգիայի միջոցով:
Վճարային մատանին կարելի է կցել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գործող ցանկացած քարտին, իսկ եթե դեռ չունեք քարտ, ապա վճարային մատանու հետ միասին Բանկը կտրամադրի Ձեզ բանկային քարտ՝ նաև ինտերնետ միջավայրում գործարքներ կատարելու նպատակով:
Վճարային մատանու միջոցով վճարում կատարելու համար անհրաժեշտ է պարզապես մատանին մոտեցնել անհպում վճարումներ ընդունող POS-տերմինալին կամ բանկոմատին և գործարքը կկատարվի ակնթարթորեն:
Վճարային մատանիների ստեղծման ընթացքում հաշվի են առնվել ժամանակակից աշխարհի և օգտատերերի պահանջմունքների վերջին միտումները: Մատանին ձեռքին կրելով կարելի է սուզվել մինչև 50մ խորությամբ ջրի մեջ, այն ընկնելիս չի վնասվում, չի պահանջում վերալիցքավորում և աշխատում է ամբողջովին ավտոմատ կերպով:
Վճարային մատանին նաև հետաքրքիր և նորաձև աքսեսուար է` պատրաստված բարձրորակ կերամիկայից՝ տարբեր լուծումներով` հարթ փայլուն, հարթ անփայլ մակերևույթով, եռանկյունաձև և արտաքին եզրերի տաշվածքով, տարբեր գույներով ` սև, սպիտակ, կապույտ, վարդագույն, ինչը լայն ընտրության հնարավորություն է ընձեռում տարբեր նախասիրություններ և ճաշակ ունեցող հաճախորդների համար: Այն նաև հիանալի նվեր է հարազատ մարդու համար՝ ցանկացած առիթով: Մատանին հաճախորդներին է տրամադրվում հատուկ նվեր-տուփով:
Մատանիով անկանխիկ վճարում կատարելու համար կարիք չկա Ձեզ մոտ ունենալ բանկային քարտ, իսկ մինչև 20,000 ՀՀ դրամի վճարումները կարելի է իրականացնել առանց PIN կոդի մուտքագրման:
Վճարային մատանու արժեքը 125,000 ՀՀ դրամ է, գործողության ժամկետը՝ 5 տարի:
«Հայաստանում NFC տեխնոլոգիայով վճարային մատանու միջոցով վճարումների մեկնարկն անկանխիկ գործարքների զարգացման առումով ևս մեկ քայլ է: Վերջին տարիներին անկանխիկ վճարումներն ամբողջ աշխարհում դառնում են ավելի պահանջված: Այդ պատճառով առաջացել է հատուկ սարքերի անհրաժեշտություն, որոնք կհեշտացնեն ծառայությունների և ապրանքների դիմաց վճարումների իրականացման գործընթացը: Վճարային մատանին իր տեսակի մեջ եզակի պրոդուկտ է, որի օգտագործման հարմարավետությունն ու հեշտությունը բազմակի անգամ գերազանցում է վճարման այլ գործիքներին», - նշել է Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահի տեղակալ` Սոֆյա Մաճկալյանը:
Մատանին կարելի է պատվիրել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 72 մասնաճյուղերից որևէ մեկում կամ առցանց` https://www.vtb.am/am/online-request/#privType-13 հղումով:
Առավել մանրամասն տեղեկություն պրոդուկտի վերաբերյալ կարելի է գտնել Բանկի պաշտոնական կայքում՝ www.vtb.am կամ զանգահարելով 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) запускает первые в Армении платежные кольца
Банк ВТБ (Армения), впервые в Армении, своим клиентам предлагает новый и современный метод безналичной оплаты посредством платежного кольца.
Согласно релизу, платежное кольцо – это новый шаг в развитии бесконтактных платежей и уникальный гаджет, созданный на основе технологий, финансов и пользовательского опыта.
Платежные кольца представляют альтернативную форму пластиковой карты, внутри которого расположен чип-модуль, позволяющий оплачивать покупки, обналичивать средства из банкоматов с помощью использования метода бесконтактного платежа технологией NFC.
Платежное кольцо можно «привязать» к уже имеющейся карте Банка ВТБ (Армения). А если у Вас еще нет действующей карты в Банке, вместе с платежным кольцом Банк предоставляет банковскую карту для осуществления транзакций так же в интернет среде.
Чтобы совершить оплату или обналичить средства с помощью платежного кольца, нужно просто поднести кольцо к терминалу или банкомату с возможностью приема бесконтактных платежей и транзакция будет выполнена автоматически за считанные секунды.
При создании платежных колец были учтены последние тенденции и потребности современного мира и пользователя: с кольцом можно нырять на глубину до 50 метров, оно не повреждается при падении, не требует подзарядки и работает полностью автономно.
Платежное кольцо — это еще и интересный и стильный аксессуар, изготовленный из высококачественной керамики в разных вариациях – с гладкой глянцевой, гладкой матовой поверхностью, с граненой поверхностью и с огранкой по внешним контурам с разными цветами- черный, белый, синий, розовый, что представляет широкий выбор для клиентов с разными вкусами и предпочтениями, так же является отличным подарком близкому человеку к любому празднику. Кольцо клиентам предоставляется в подарочной упаковке.
Отмечается, что для совершения безналичной оплаты кольцом нет необходимости при себе иметь банковскую карту, а платежи до 20,000 драмов РА можно осуществлять без ввода PIN кода.
Стоимость платежного кольца 125,000 драмов РА, срок действия - 5 лет.
“Запуск в Армении оплат посредством платежного кольца с NFC-технологией – еще один шаг к развитию безналичной экономики. По всему миру в последние годы безналичные платежи становятся все более популярными. В связи с этим, возникла потребность в особых устройствах, упрощающих оплату услуг и товаров. Платежное кольцо уникальный в своем роде продукт, удобство и простота использования которого в разы превосходит другие платежные инструменты’’ – подчеркнула Заместитель Генерального директора-Председателя Директората Софья Мачкалян.
Кольцо можно заказать в любом из 72-х филиалов Банка ВТБ (Армения) или онлайн по линку
Более подробную информацию о продукте можно получить на официальном сайте Банка www.vtb.am или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.