Քիմ Քարդաշյանը միջազգային հանրությանը կոչ է անում ուշադրություն հրավիրել Հայաստանի վրա Ադրբեջանի հարձակմանը
10:55 17/07/2020
Ամերիկյան ռեալիթի աստղ Քիմ Քարդաշյանն իր սոցիալական հարթակներն օգտագործում է՝ լույս սփռելու Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բախումների վերջին բռնկման վրա: Նախօրեին արդարադատության համար պայքարող դարձած 39-ամյա աստղն իր ինստագրամի  179 միլիոն հետևորդներին տեղեկացրեց, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը սպառնացել է ռմբակոծել իր հայրական հայրենիքը: Այս մասին գրում է Daily Mail-ը։
«Չնայած շարունակվող գլոբալ համաճարակին՝ Ադրբեջանը խախտել է ՄԱԿ-ի կողմից գլոբալ զինադադարի մասին կոչը՝ Հայաստանի Հանրապետության դեմ չհրահրված հարձակումների միջոցով։ Հայաստանում քաղաքացիական կառույցներն են թիրախավորվում, և այժմ Ադրբեջանն սպառնում է ռմբակոծել Հայաստանում միջուկային  ատոմակայանը», - գրել է Քիմն ինստագրամում։
Բավական երկար հրապարակման մեջ Քիմը նաև նշում է, որ միևնույն ժամանակ, հաջորդ շաբաթ քվեարկության են դրվելու Ազգային անվտանգության լիազորությունների ակտի մասին կոնգրեսի փոփոխությունները, որպեսզի ԱՄՆ-ն հնարավորություն չունենա Ադրբեջանին ռազմական օգնություն ցուցաբերել, որը կօգտագործվի Հայաստանի և Արցախի դեմ։
«Միջազգային հանրությունը պետք է ուշադրություն դարձնի և միջամտի քաղաքական և դիվանագիտական քայլերով՝ կանխելու համար անհարկի էսկալացիան և մարդկային կյանքերի կորուստը։ Ես իմ հայրենակիցների կողքին եմ և աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր ներգրավված են երկրի սահմանին վերջին լարվածության մեջ: Ես հորդորում եմ խաղաղ լուծում գտնել այս չհրահրված հարձակումների համար՝ արդեն իսկ խիստ դժվարին համաճարակի ընթացքում։ Խնդրում եմ, կոչ արեք ձեր սենատորներին՝  աջակցել Հայաստանին», - եզրափակել է Քիմ Քարդաշյանը։

Kim Kardashian urges international community to intervene after Azerbaijan's attacks on Armenia
Kim Kardashian is using her massive influence on social media to shine a light on the latest flare up in fighting between Azerbaijan and Armenia, Daily Mail reports.
On Thursday, the 39-year-old reality star-turned-justice warrior informed her 179 million Instagram followers that Azerbaijan’s Ministry of Defense threatened to bomb her father's ancestral homeland.
'Despite an ongoing global pandemic, Azerbaijan has violated the UN's appeal for global ceasefire by unprovoked attacks against the Republic of Armenia,' she wrote on her Instagram Story.
The KKW Beauty mogul added: 'Civilian structures in Armenia have been targeted, and Azerbaijan has now threatened to bomb the nuclear power plant in Armenia.'
'In the meantime, congressional amendments to the National Defense Authorization Act will be voted on next week to ensure that the US does not enable Azerbaijan with military aid that would be used against Armenia and Artsakh,' she further explained.
Then, she urged the international community to 'pay attention and intervene' with political and diplomatic measures to 'prevent unnecessary escalation and the loss of human life.'
The mother-of-four expressed her support for her fellow Armenians and prayed for those 'involved in recent tensions on the border of the country.'
'I urge for a peaceful resolution for these unprovoked attacks during this already very difficult pandemic,' she concluded, before encouraging her fans to call their senators and representatives, in support of Armenia.