Արցախում նոր նշանակումներ են կատարվել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ստորագրել է հրամանագիր Արտակ Միրզոյանին Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ նշանակելու մասին ՝ մինչև 2022 թվականի հուլիսի 12-ը պաշտոնավարման ժամկետով։
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը հուլիսի 17-ին հանդիպել է հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի աշխատակազմի հետ և ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին: Նա բարձր է գնահատել հանձնաժողովի գործունեությունն՝ ինչպես տնտեսվարողների, այնպես էլ հանրային շահերի պաշտպանության ուղղությամբ և հաջողություններ մաղթել Արտակ Միրզոյանին նոր ոլորտում:
Կատարած բարեխիղճ աշխատանքի համար Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտել նաև հանձնաժողովի նախկին ղեկավար Միքայել Վիրաբյանին՝ համոզմունք հայտնելով, որ աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նախարարի պաշոնում նա կկարողանա կատարել իր առջև դրված խնդիրները:

Президент Арцаха произвел новое назначение
Президент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян подписал указ о назначении Артака Мирзояна председателем Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах со сроком пребывания в должности до 12 июля 2022 года. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
17 июля глава государства встретился с аппаратом Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции и представил нового руководителя. Он высоко оценил деятельность Комиссии в вопросе защиты как интересов хозяйственников, так и общественных интересов, пожелав удачи Артаку Мирзояну в новой сфере.
Араик Арутюнян выразил благодарность бывшему руководителю Комисии Микаелу Вирабяну за добросовестную работу, выразив уверенность, что на должности министра труда, по социальным и жилищным вопросам он сможет выполнить поставленные перед ним задачи.