«Ժողովուրդ». ԲՀԿ երիտասարդական թևից արդեն 50 հոգի հրավիրվել է հարցաքննության. Շարունակվում է հարցաքննությունների շարքը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում շարունակվում է ԲՀԿ-ի մասով հարցաքննությունների շարքը: Եվ, ահա, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, ԲՀԿ երիտասարդական թևից արդեն 50 հոգի է հրավիրվել հարցաքննության, սակայն նրանք բոլորը լռել են՝ այդպես էլ որևէ բան չասելով:
Ընդ որում, երիտասարդները Քննչական կոմիտեի կողմից հարցաքննության են հրավիրվում խումբ-խումբ. գրեթե ամեն օր հարցաքննության է հրավիրվում 5-6 երիտասարդ, որոնք, սակայն, բոլորը լռում են: Ինչպես հայտնի է, ՀՀ ԱԱԾ-ն հունիսի 14-ի վաղ առավոտից խուզարկություն էր իրականացրել ԲՀԿ առաջնորդ, պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի՝ Առինջի առանձնատանը: Ավելի ուշ Ծառուկյանին հրավիրել էին ԱԱԾ՝ հարցաքննության: Հենց այդ պատճառով էլ նրա համակիրները հավաքվել էին ԱԱԾ–ի մոտ, որոնց բերման էին ենթարկել ոստիկանության տարբեր բաժանմունքներ:
Ավելի ուշ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225.1-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ հավաքներ կազմակերպելու համար: Եվ, ահա, չնայած մինչև այժմ քրեական գործով դեռևս ոչ մեկի մեղադրանք չեն առաջադրել, սակայն հարցաքննությունների շարքը դեռ երկար կշարունակվի: Բանն այն է, որ «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Քննչական կոմիտեում բերման ենթարկված մոտ 400 անձանց ցուցակ կա, որոնց բոլորին էլ պետք է հրավիրեն հարցաքննության. դեռ հրավիրվածները 50-ն են»:

«Жоховурд»: Допросы продолжаются – 50 человек из молодежного крыла партии «Процветающая Армения» уже приглашены на допрос
13:24 18/07/2020
Газета «Жоховурд» пишет, что в отделе по расследованию тяжких преступлений следственного управления СК Армении по городу Еревану продолжаются допросы по части партии «Процветающая Армения».
По сведениям издания, из молодежного крыла партии «Процветающая Армения» уже вызваны на допрос 50 человек, однако все они молчали, так и дав показаний. Причем молодых людей вызывали на допрос группами – почти каждый день на допрос приглашались 5-6 человек.
Как известно, Служба национальной безопасности 14 июня рано утром провела обыск в особняке председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна в Аринче. Позже Царукян был приглашен в СНБ на допрос. Именно из-за этого его сторонники собрались у здания СНБ и были подвергнуты приводу в разные отделения полиции.
Позже в отделе по расследованию тяжких преступлений следственного управления СК Армении было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи  225.1 Уголовного кодекса за организацию собраний. И хотя до сих пор никому не предъявлено обвинения, допросы будут продолжаться еще долго. Дело в том, что по сведениям издания, в Следственном комитете есть список 400 задержанных лиц, которые должны быть допрошены. Пока вызвали на допрос только 50 человек.