18.07.2020. Կորոնավիրուոսով 15 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում մեկ  օրում, առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ,  հաստատվել է  կորոնավիրուսային հիվանդության 461 նոր դեպք, առողջացել է 631 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 15 մարդ, որից 4-ը, առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 53 (կին), 53 (կին), 68 (տղամարդ), 88 (տղամարդ), 64 (կին), 74 (կին), 59 (կին), 62 (տղամարդ), 92 (կին), 69 (տղամարդ) և 81 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 201 է:
Հուլիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34462 դեպք, որոնցից 23123-ն` առողջացած, մահացել է 832 մարդ, որից 201-ի մոտ հաստատեվլ էկորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: : Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10507 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 145083 թեստավորում:

18.07.2020. За сутки в Армении подтвержден 461 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 18 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 34462.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 23123 пациента, общее число случаев с летальным исходом составило 832, 201 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Фактически на лечении находятся 10507 пациентов. В общей сложности было проведено 145083 тестирования.
За минувшие сутки подтвержден 461 новый случай коронавируса, выздоровел 631 человек, скончались 15 пациентов с коронавирусом, 4 из которых, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 53 лет (женщина), 53 лет (женщина), 68 лет (мужчина), 88 лет (мужчина), 64 лет (женщина), 74 лет (женщина), 59 лет (женщина), 62 лет (мужчина), 92 лет (женщина), 69 лет (мужчина) и 81 года (женщина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 4 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 201.