Աշխարհում արդեն 14 միլիոն մարդու մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտնել է Ջոնս Հոփքինսի համալսարանը, որը հավաքում է տվյալներ դաշնային ու տեղական իշխանություններից, նաև ԶԼՄ-ներից և այլ բաց աղբյուրներից։
Համալսարանի հաղորդմամբ, այս գիշերվա տվյալներով ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակման դեպքերը կազմում է 14 037 021, COVID-19-ով 600 665 մարդ է մահացել։ Ողջ ընթացքում առողջացել է 7 818 409 մարդ։
Հիշեցնենք, որ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը մարտի 11-ին հայտարարել էր COVID-19 համավարակի մասին։

Число подтвержденных случаев заражения коронавирусом нового типа в мире превысило 14 миллионов, более 600 тысяч человек скончались, сообщает Университет Джонса Хопкинса, который суммирует данные федеральных и местных властей, а также СМИ и других открытых источников. Об этом сообщает РИА Новости.
По данным университета на 3.18 мск, число случаев заражения коронавирусом во всем мире достигло 14 037 021. Скончались, по информации университета, 600 665 человек с COVID-19.
Выздоровели за все время 7 818 409 человек.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией.