Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք
Արցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝  Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: COVID-19 ով վարակված քաղաքացիները Ստեփանակերտից են, միևնույն ընտանիքի անդամներ, ովքեր նախօրոք մեկուսացված էին և կապ ունեն բռնկման հայտնի օջախներից մեկի հետ:
Արցախի տեղեկատվական շտաբից հայտնում են, որ կորոնավիրուսով հիվանդ քաղաքացիներից մեկն առողջացել է և լքել մեկուսացման վայրը:
Ընդհանուր առմամբ, COVID-19-ը ախտորոշվել է 167 մարդու մոտ, որից 134-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 33, ընդհանուր մեկուսացված է 55 քաղաքացի:
COVID-19 –ի ախտորոշմամբ երկու հիվանդի առողջական վիճակը ծանր է, չորսինն էլ՝ միջին ծանրության: Թեստավորումների նպատակով 83 նմուշառում է իրականացվել:

Artsakh has reported 4 new coronavirus infections in a 24-hour period. The patients are family members from Stepanakert who had been among the contacts of the previously confirmed case, he Artsakh Information Headquarters reported, citing the country’s Ministry of Health.
Meanwhile, there is one new recovery in the republic.
As of Saturday, 18 July, 164 cases of COVID-19 have been confirmed in the country, with 134 recoveries and no deaths. Some 55 citizens are currently isolated in Artsakh. Two coronavirus patients are in serious condition, the total number of active cases is 33, the source said.