Պետական եկամուտների կոմիտեի կայքում հրապարակվել է 2020թ. հունվար-հունիս ամիսներին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված գումարների վերաբերյալ ցանկը:
Կոմիտեից հայտնում են, որ 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից ընդհանուր առմամբ առաջին կիսամյակում վճարվել է ավելի քան 492 մլրդ 668 մլն դրամ: Հարկային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 412 մլրդ 606 մլն, իսկ մաքսային մարմին կատարված վճարումների գումարը կազմել է ավելի քան 80 մլրդ 62 մլն դրամ:
Առաջին տեղում «Գրանդ Տոբակո» ընկերությունն է։ Առաջին քսանյակում են «Ամերիբանկ»-ն ու Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկը։
1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկը հասանելի է ՊԵԿ պաշտոնական կայքի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» բաժնում:

Комитет государственных доходов Армении опубликовал сводную информацию касательно 1000 крупных налогоплательщиков Армении по итогам января-июня 2020 года, выплаченных ими налогов и пошлин.
Согласно опубликованным данным, компания «Гранд Тобако» возглавила список крупнейших налогоплательщиков Армении. В первую двадцатку вошли также «Америабанк» и АКБА-Кредит Агриколь Банк.
Как сообщают из комитета, 1000 крупных налогоплательщиков выплатили за первое полугодие в общей сложности свыше 492 млрд 668 млн драмов.