Հայաստանում մեկ օրում, ըստ առողջապահության նախարարության, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության104 նոր դեպք, առողջացել է 208 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 13 մարդ, որից 4-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 69 (կին), 70 (կին), 53 (կին), 82 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 71 (կին), 92 (կին) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 209 է:
Հուլիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34981 դեպք, որոնցից 23502-ն` առողջացած, մահացել է 859 մարդ, որիդ 209-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10620 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 147108 թեստավորում:

20.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 104 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 20 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 34981.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 23502 пациента, общее число случаев с летальным исходом составило 859, 209 из них, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Фактически на лечении находятся 10620 пациентов. В общей сложности было проведено 147 108 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 104 новых случая коронавируса, выздоровели 208 человек, скончались 13 пациентов с коронавирусом, 4 из которых, согласно сообщению Минздрава РА, «по причине другой болезни».
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 63 лет (мужчина), 69 лет (женщина), 70 лет (женщина), 53 лет (женщина), 82 лет (мужчина), 72 лет (мужчина), 71 года (женщина), 92 лет (женщина) и 89 лет (женщина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 4 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 209.