Սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր. ՊՆ
Հայ-ադրբեջանական սահմանին հուլիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը, ինչպես նաև այս պահին, պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Հակառակորդը սահմանի առանձին հատվածներում հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 17 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ  183  կրակոց:
Սոթք, Արտանիշ ուղղությամբ տեղակայված  մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 2 անգամ։
Մովսես, Այգեպար, Վազաշեն, Դովեղ, Բարեկամավան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 9 անգամ:
Երասխ, Չիվա, Զանգակատուն ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքեր, ընդհանուր` 6 անգամ:
«ՀՀ ԶՈւ-ը պահպանում են զսպվածություն և արձագանքում են միայն մեր դիրքերը թիրախավորող կրակին»,- նշում է Շ.Ստեփանյանը։

Минобороны Армении: На армяно-азербайджанской границе сохраняется относительное спокойствие
На армяно-азербайджанской границе в ночь на 21 июля, а также сейчас сохраняется относительное спокойствие. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщила пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян.
«Противник на отдельных участках границы нарушил режим прекращения огня из стрелкового оружия 17 раз, произведя в направлении армянских позиций порядка 183 выстрелов.
В направлении дислоцированных в Сотке, Артанише боевых позиций – 2 раза, Мовсеса, Айгепара, Вазашена, Довеха, Барекамавана – 9 раз Ерсха, Чивы, Зангатуна – 6 раз.
ВС Армении проявляют сдержанность и отвечают только на огонь, направленный на наши позиции», – написала Степанян.