22.07.2020. Կորոնավիրուսով 18 հիվանդ է մահացել
Հուլիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 35693 դեպք, որոնցից 24766-ն` առողջացած, 678-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10032 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 149898 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 439 նոր դեպք և 560 առողջացած»,-հայտնում են ԱՆ-ից։։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 60 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 66 (կին), 56 (կին), 60 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 69 (կին), 71 (տղամարդ), 49 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 54 (կին), 85 (կին), 85 (կին), 73 (տղամարդ), 61 (կին) և 59 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 217 է:

22.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 439 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 22 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 35693.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 24766 пациентов, общее число случаев с летальным исходом составило 678. Фактически на лечении находятся 10032 пациента. В общей сложности было проведено 149 898 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 439 новых случаев коронавируса, выздоровели 560 человек, скончались 16 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 60 лет (мужчина), 73 лет (мужчина), 66 лет (женщина), 56 лет (женщина), 60 лет (мужчина), 76 лет (мужчина), 69 лет (женщина), 71 года (мужчина), 49 лет (мужчина), 78 лет (мужчина), 54 лет (женщина), 85 лет (женщина), 85 лет (женщина), 73 лет (мужчина), 61 года (женщина) и 59 лет (женщина).
Накануне было зарегистрировано ещё 2 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 217.