Ժողովուրդ. Այս տարվա հունվար-մարտ ամիսների արդյունքներով՝ ինքնաթիռով Հայաստանից ավելի շատ ուղևոր է մեկնել, քան ժամանել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Այս տարվա վեց ամիսներին միայն օդային ճանապարհով Հայաստանից մեկնել է և չի վերադարձել 8078 մարդ։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից տեղեկացավ, որ Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանից հունվար-հունիսին մեկնել է 280 հազար 741 մարդ և ժամանել` 273 հազար 548-ը։ Բացասական մնացորդը կամ արտագաղթածների թիվը 7193 մարդ: Իսկ, ահա, Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանով նույն ժամանակահատվածում մեկնել է 14 հազար 209 և վերադարձել 13 հազար 324 մարդ, բացասական մնացորդը` 885 հոգի։ Ասել է թե` այս տարվա վեց ամիսներին միայն օդային ճանապարհով միգրացիան 8 հազար 78 հոգի է կազմել: Մեկ փաստ էլ. Հայաստանից հիմնականում հեռանում են ցամաքային ճանապարհով:
Այս տարվա հունվար-մարտ ամիսների արդյունքներով՝ ինքնաթիռով Հայաստանից ավելի շատ ուղևոր է մեկնել, քան ժամանել: Այս տարվա հունվար-մարտ ամիսներին մեկնել է 269 հազար 72, իսկ ժամանել` 257 հազար 639 ուղևոր: Ասել է թե` այս օդանավակայանով մեկնել և չի վերադարձել 11 հազար 433 հոգի: Մասնագետների խոսքերով` ժամանողների թվի նվազումը պայմանավորված է աշխարհը փոթորկած կորոնավիրուսով: Շատերը մեկնել են երկրից և սահմանների փակ լինելու պատճառով չեն կարողանում վերադառնալ հայրենիք»:

«Жоховурд»: В январе-марте этого года число отбывших из Армении превышает число прибывших
Газета «Грапарак» пишет, что за шесть месяцев этого года только воздушным путем Армению покинули и не вернулись 8078 человек. Как сообщили изданию в Главном управлении гражданской авиации, из аэропорта «Звартноц» в январе-июне отбыли 280 тысяч 741 и прибыли 273 тысяч 548 пассажиров. Отрицательное сальдо или число мигрировавших составляет 7193. Из гюмрийского аэропорта «Ширак» за тот же период отбыли 14 тысяч 209 и вернулись 13 тысяч 324 пассажиров, отрицательное сальдо – 885 человек. То есть, за шесть месяцев этого года только воздушным путем миграция составила 8 тысяч 78 человек. И еще один факт: из Армении в основном уезжают сухопутным путем.
«. В январе-марте этого года отбыло 269 тысяч 72, а прибыло 257 тысяч 639 пассажиров. То есть через два аэропорта отбыли и не вернулись в страну 11 тысяч 433 человек. По словам специалистов, сокращение числа прибывающих обусловлено пандемией коронавируса в мире. Многие уехали из страны и не могут вернуться из-за закрытых границ», - отмечает издание.