ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է ՀՀ Կառավարության 20-րդ և 22-րդ ծրագրերին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մեկնարկել է COVID-19-ի սոցիալական հետևանքների չեզոքացմանն ուղղված ՀՀ Կառավարության 20-րդ և 22-րդ միջոցառումների շրջանակներում միանվագ աջակցության գումարների վճարումը: Ծրագրերի շրջանակներում բոլոր վճարումներն իրականացվում են անկանխիկ եղանակով` հաճախորդի քարտի համարով:
ՀՀ Կառավարության 20-րդ ծրագրով ֆինանսական աջակցություն կարող են ստանալ COVID-19 պանդեմիայից տուժած մասնավոր հատվածի աշխատողներն ու անհատ ձեռներեցները: Տուժած ոլորտների ցանկին են դասվում` հյուրանոցային բիզնեսը, զբոսաշրջությունը, հանրային սննդի ծառայությունները, մասնավոր մանկապարտեզները, սպորտային ակումբները և տարբեր կրթական համալիրներ: 22-րդ միջոցառումը նախատեսում է միանվագ աջակցության վճարում այն անձանց, ովքեր ազատվել և չեն անցել մեկ այլ աշխատանքի՝ մարտի 31-ից մինչև հունիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Ծրագրերի շրջանակներում միանվագ աջակցության վճարման գումարը կազմում է 68,000 ՀՀ դրամ:
Այն ստանալու համար հաճախորդին անհրաժեշտ է ստուգել ծրագրի շահառու հանդիսանալու փաստը: Դա կարելի է կատարել` նշելով ՀԾՀ-ն (հանրային ծառայությունների համարանիշ) https://dimum.ssa.am հղումով: Դրական պատասխան ստանալու դեպքում անհրաժեշտ է նույն հղումով լրացնել դիմում՝ նշելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտի համարը: Ծրագրի շահառուն պետք է լինի անմիջապես քարտապանը:
Միանվագ աջակցության գումարը քարտին փոխանցելուց հետո այն կարելի է կանխիկացնել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի շուրջ 200 բանկոմատների միջոցով:
COVID-19-ի հետևանքների չեզոքացմանն ուղղված 20-րդ և 22-րդ միջոցառումների վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ ՀՀ Կառավարության պաշտոնական կայքում՝ https://www.gov.am/am/covid-19-cragrer./:
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ նաև Բանկի պաշտոնական կայքում` www.vtb.am կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) присоединился к 20-й и 22-й программам Правительства РА
Банк ВТБ (Армения) приступил к выплатам единовременной поддержки в рамках 20-й и 22-й программ Правительства РА, направленных на нейтрализацию социальных последствий COVID-19. Все выплаты по программам Банк осуществляет в безналичной форме по номеру карты клиента.
Согласно релизу, финансовую поддержку по 20-й программе Правительства РА могут получить работники и индивидуальные предприниматели сфер частного сектора, пострадавших от пандемии COVID-19. Среди них гостиничный бизнес, туризм, услуги общественного питания, частные детские сады, спортивные клубы, а также различные образовательные учреждения.
22-я программа предусматривает единовременные выплаты гражданам, которые были уволены и не трудоустроились в период с 31 марта по 1 июня 2020 года.
Сумма единовременной выплаты по программам составляет 68 тысяч драмов РА. Для ее получения клиенту необходимо проверить факт включения в программу в качестве бенефициара. Это можно сделать, указав свой НОУ (номер общественных услуг) на сайте. В случае получения положительного ответа, необходимо заполнить заявку по той же ссылке, указав номер карты Банка ВТБ (Армения). Владельцем карты должен быть бенефициар программы.
После зачисления единовременной суммы поддержки на карту, ее можно обналичить через широкую сеть банкоматов Банка ВТБ (Армения), которая насчитывает около 200 устройств.
Подробная информация о 20-й и 22-й программах по нейтрализации последствий COVID-19 доступна на сайте Правительства РА.
Информацию также можно получить на официальном сайте ВТБ (Армения) www.vtb.am или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.