25.07.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսի 383 նոր դեպք, մահացել է 10 հիվանդ
Մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով 10 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 71 (կին), 56 (կին), 69 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 79 (կին), 85 (կին), 85 (կին) և 64 (կին) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 220 է:
Հուլիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 36996 դեպք, որոնցից 26243-ն` առողջացած, մահացել է կորոնավիրուսով 920 մարդ, որից 220-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9833 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 155664 թեստավորում:

25.07.2020. За сутки в Армении подтверждено 383 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 25 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 36996.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 26243 пациента. Число случаев с летальным исходом составило 700. Фактически на лечении находятся 9833 пациента. В общей сложности было проведено 155 664 тестирования.
За минувшие сутки подтверждено 383 новых случая коронавируса, выздоровели 509 человек, скончались 10 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 71 года (женщина), 69 лет (мужчина), 72 лет (мужчина), 79 лет (женщина), 85 лет (женщина), 85 лет (женщина) и 64 лет (женщина). Все пациенты, кроме последней, страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 2 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 220.