Հուլիսի 18-25-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 260 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2300 կրակոց: Այս մասին հայնում են Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապռտում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հիշեցնենք, որ նախորդ շաբաթ՝ հուլիսի 12-18-ն ը, նկատվել էր հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների աճ: Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 500 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 6000 կրակոց:

Artsakh reports 260 Azerbaijani ceasefire violations in the past week
Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 260 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported.
In the period from July 18-25, the Azerbaijani forces fired more than 2,300 shots towards the Armenian defense positions from firearms of different calibers, the source said.
The Defense Army’s frontline troops control the operative tactical situation on the frontline and continue to confidently fulfill their combat duties.
To remind, the Azerbaijani forces fired 6000 shots toward the Artsakh defense positions in the previous week.