Լուկաշենկոն կորոնավիրուսն անցկացրել է ոտքի վրա
Բելառուսի Նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ասել է, որ վարակվել է  կորոնավիրուսով և անցկացրել է  «ոտքերի վրա» ՝ առանց հիվանդության ախտանիշների ի հայտ գալու: Հիշեցնենք, որ Լուկաշենկոն գրանցված է որպես նախագահի թեկնածու՝ օգոստոսի 9-ին կայանալիք ընտրություններում։ Այս մասին գրում է kommersant.ru-ն։
«Ամենից զարմանալին այն է, որ այսօր դուք հանդիպում եք մի մարդու հետ, որը կարողացավ ոտքի վրա տանել կորոնավիրուսային հիվանդությունը»,- ասել է Ալեքսանդր Լուկաշենկոն՝ Բելառուսի անվտանգության ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ, երբ նա այցելել է ՆԳՆ զորքերի զորամաս ։
Նա շեշտել է, որ բնակչության 97%-ն այս վարակը կրում է ասիմպտոմ:
«Փառք Աստծո, որ ընդգրկվեցի ասիմպտոմ վարակակիրների խմբում: Վերջապես, ես էլ հայտնվեցի  Բելառուսի ոսկե ֆոնդում ՝ կրելով այդ վիրուսը » - ավելացրել է Բելառուսի նախագահը:

Лукашенко заявил, что бессимптомно перенес коронавирус
Президент Беларуси Александр Лукашенко бессимптомно на ногах перенес коронавирус. Об этом он рассказал сегодня на встрече с руководством и личным составом ведомств системы обеспечения национальной безопасности при посещении войсковой части 3214 внутренних войск МВД, передает корреспондент БЕЛТА.
«Я приношу извинения за свой голос. В последнее время приходится очень много говорить. Но, самое удивительное, вы сегодня встречаетесь с человеком, который на ногах умудрился перенести коронавирус. Такое вчера заключение врачи сделали. Бессимптомно», – сказал глава государства.
«Как я и говорил, 97% населения у нас переносят эту заразу бессимптомно. Слава богу, что мне удалось попасть в эту когорту бессимптомных, – добавил Александр Лукашенко. – Наконец и я попал в золотой фонд Беларуси, перенеся этот вирус».