Շիրակ Բունիաթյան.Ամուլսարի հարցում կառավարության լուռ թողտվությամբ արյունահեղություն է հասունանում
«Ցավալի է , բայց փաստ։ Կարծում եմ՝ ԱՄՈՒԼՍԱՐԻ հարցում, կառավարության լուռ թողտվությամբ արյունահեղություն է հասունանում...»։
Նա նաև «շնորհակալություն է» հայտնել պատգամավորներին լարված իրավիճակում Ամուլսարի պահպանների կողին լինելու համար՝ իրականում ակնարկելով նրանց ու նրանց կողսմերից արձագանքների բացակայությունը։
Հիշեցնենհք, որ երեկ երեկոյան մեծ քաշքշուկ էր առաջացել Ամուլսարի պաշտպանների, ոստիկանության ներկայացուցիչների միջև, ինչի հետևանքով մոտ տասը քաղաքացի տարվել էին ոստիկանություն, որոշ ժամանակ անց ազատ էին արձակվել։

A resident of Armenia’s resort town of Jermuk, activist Shirak Buniatyan is warning of possible bloodshed over Amulsar gold mine exploitation.
“Sad but true. I believe that the developments around Amulsar are likely to end in bloodshed amid the tacit connivance of the government …” he said on Facebook.
Also, the activist reprimanded lawmakers for their failure to stand by the defenders of Amulsar.
His comments came after clashes erupted between police and the activists opposing Amulsar gold mine operation on Monday evening, as a result of which around 10 citizens were detained and later released.