Տեղյակ եմ, որ շատ քաղաքացիներ սպասում են սահմանափակումների թուլացմանը։Այս մասին պարետատան նիստից հետո կայացած ճեպազրույցի ընթացքում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես ուզում եմ ասել, որ սահմանափակումների թուլացումն ամենօրյա քննարկման հարց է։ Եվ որևէ մեկը Կառավարությունից ավելի շատ շահագրգռված չէ այդ հարցում։ Բոլոր այն դեպքերում, երբ տեսնում ենք, որ կա այդպիսի օբյեկտիվ հնարավորություն, օգտագործում ենք։ Իսկ այն մասերերով, որոնցով այդ որոշումը չի կայացվում,դա նշանակում է, որ մենք տեսնում ենք, որ Հայաստանը այդպիսի հակահամաճարակային կանոնների, թուլացումների պատրաստ չէ»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վարչապետն անդրադարձավ նաև օդային տրանսպորտի հնարավոր վերաբացման, քաղաքացիների սպասումներին, տեղեկացնելով․«Շատ քաղաքացիներ սպասում են օդային տրանսպորտի վերաբացմանը, հատկապես ՝ օգոստոս ամսին, տուրիստական սեզոնի պիկին։ Ուզում եմ ասել, որ սա հնարավորություն է, շանս է, որ բոլոր մեր հայրենակիցները պլանավորեն հանգիստն անցկացնել Հայաստանում։ Ճգնաժամն օգտագործենք որպես հնարավորություն ՝ հայրենիքն ավելի լավ ճանաչելու համար»,-ասաց Փաշինյանը։

Премьер-министр Армении: Вопрос ослабления ограничений обсуждается в каждодневном режиме
«Я в курсе, что многие граждане Армении ждут ослабления ограничений», – заявил в ходе брифинга после заседания комендатуры заявил премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Хочу сказать, что вопрос ослабления ограничений обсуждается в каждодневном режиме. И никто больше правительства не заинтересован в этом вопросе. Во всех случаях, когда мы видим, что существует подобная объективная возможность, мы её используем», – отметил Н. Пашинян.
Премьер-министр обратился также к возможному возобновлению авиасообщения, ожиданиям граждан в связи с этим, сообщил: «Многие граждане ждут возобновления авиасообщения, особенно – в августе, в пик туристического сезона. Хочу отметить, что это возможность, шанс, чтобы все наши соотечественники планировали отдых в Армении. Давайте используем кризис в качестве возможности для того, чтобы лучше узнать Родину».